Jak szukać nieruchomości za granicą?

Jak szukać nieruchomości za granicą?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup nieruchomości za granicą zyskuje na popularności. Dowiedz się, o czym należy pamiętać przy inwestycji tego typu i gdzie szukać opłacalnych ofert. 

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Zakup nieruchomości może stanowić dobry sposób zabezpieczenia kapitału. Wiele osób decyduje się na zakup wakacyjnego domu, aby zaoszczędzić na wynajmie apartamentów czy pokoi hotelowych w ramach wycieczki urlopowej. Ponadto koszty zakupu nieruchomości za granicą, zwłaszcza na ciepłym południu Europy, są często konkurencyjne w stosunku do stawek obowiązujących w Polsce. Z tego względu warto rozważyć kupno domu lub apartamentu np. w małej miejscowości w Chorwacji czy na Sycylii i wynajmować go turystom w sezonie. Inwestycja w nieruchomości może również stanowić zabezpieczenie majątku przed rosnącą inflacją. Posiadanie domu za granicą pozwala także na większą swobodę i elastyczność. 

Na co należy uważać?

Należy pamiętać, że ceny nieruchomości zależą od kraju i lokalizacji budynku. Wielu deweloperów odradza zakup rozpadających się nieruchomości, które są położone w niekorzystnej lokalizacji. W wielu przypadkach takie domy, sprzedawane “za euro” podlegają określonym wymogom dotyczącym renowacji i późniejszym grzywnom, jeśli wymagania budowlane nie zostaną wypełnione na czas, co sprawia że rzeczywisty koszt takiej inwestycji wzrasta i przestaje być opłacalny. Przy zakupie każdej nieruchomości konieczne jest dopełnienie wszystkich formalności i upewnienie się, że budynek został wybudowany ze wszystkimi pozwoleniami i nie potrzebuje wstecznej legalizacji. Ma to ogromne znaczenie w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego.

Gdzie szukać ofert?

Warto korzystać z usług profesjonalnych pośredników, którzy znają specyfikę rynku i pomagają przeprowadzić klienta przez cały proces zakupu nieruchomości. Należy mieć świadomość wysokości podatków i opłat, a także posiadania zezwoleń na budowę, które mogą być potrzebne w przypadku danej lokalizacji. Przed zawarciem transakcji należy upewnić się, że kraj, który nas interesuje, nie nakłada ograniczeń na posiadanie nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych przez obcokrajowców. Sprawdź bezpieczne okazje do inwestowania w nieruchomości w Europie, jakie są dostępne na stronie: https://panattonieurope.com.

Zdjęcie główne: pexels.com/Alexey Komissarov

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*