Najważniejsze wydarzenia showbiznesowe sezonu. Na te eventy czekamy!

Najważniejsze wydarzenia showbiznesowe sezonu. Na te eventy czekamy!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Show-biznes to rodzaj branży, która słynie z przeróżnych wydarzeń i eventów. Nic dziwnego – znani ludzie często są honorowani i nagradzani. W tym sezonie nie zabraknie showbiznesowych wydarzeń, na które warto zwrócić uwagę. Niektóre z nich odbędą się jeszcze w tym, a niektóre w przyszłym roku. Poznaj najważniejsze wydarzenia showbiznesowe tego sezonu!

1. Oscary

Jednym z najważniejszych wydarzeń w show-biznesie w nadchodzącym sezonie będzie gala wręczenia Oscarów. Ta będzie już 95. z kolei! Uroczystość tradycyjnie odbędzie się w Dolby Theatre i transmitowana będzie w przeszło 200 krajach na świecie. Kandydaci mogą przesyłać swoje propozycje do 15 listopada 2022 roku. 21 grudnia odbędzie się ogłoszenie list nominowanych, 14 stycznia ogłoszenie nominacji, a 12 marca 2023 roku odbędzie się uroczystość oscarowa. 

2. Super Bowl Sunday

Super Bowl to ukoronowanie sezonu futbolu amerykańskiego w tamtejszej lidze. Jest to wydarzenie, którego żaden Amerykanin nie może przegapić. Jest to najważniejsze wydarzenie sportowe roku w USA. Podczas jego trwania koncerty mają gwiazdy muzyki, które czasem są gotowe zagrać za darmo. W nadchodzącym roku Super Bowl odbędzie się 12 lutego, oczywiście w niedzielę.

3. BAFTA 2023

Jest to wydarzenie, podczas którego odbywa się rozdanie nagród dla telewizji i gier. Odbywa się ono w samym sercu Londynu i skupia uwagę milionów. Stawia ono na różnorodność, kreatywność i pomysłowość. To wydarzenie, które wspiera wartości branży ekranowej i wprowadzanie pozytywnych zmian przez zapewnianie warunków działania kandydatom. Niedawno rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do tej nagrody, a nominowanych poznamy już wkrótce!

4. Grammy

Grammy to co roku wręczane nagrody dla osób z przemysłu muzycznego. Nazywane są również muzycznymi Oscarami. O ich przyznaniu zasądza Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji. Jej członkowie są ściśle związani z branżą muzyczną.

Zdj. główne: Kaleidico/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*